TV SERVIS  TV SERVIS  TV SERVIS

»Televizori... »Servis meni ... »Monitori ... »Video rekorderi... »Dumpovi... »Home... »E-mail ...

U ovom delu moćićete pronaći opise kao i rešenja nekih "klasičnih" i nekih neklasičnih kvarova na TV i drugim uređajima.Tu su opisani kvarovi sa kojima sam se najčešće susretao u mojoj praksi, a koji su u većini slučajeva nastali usled starenja elemenata (elektrolitskih kondenzatora). Kvarovi su razvrstani prema modelima uređaja gde je napisan opis kvara i šta učiniti tj. koje delove (elemente) zameniti. Jedna mala napomena ovi kvarovi i njihova rešenja služe kao smernica serviserima ili ljudima koji imaju iskustva sa elektronikom da bi neke stvari lakše rešili da ne moraju da troše vreme, tako da ako nemate iskustva sa elektronikom NEMOJTE sami pokušavati da rešavate kvar jer možete samo da napravite više štete nego koristi, jer iako u opisu kvara pronađete isti opis kvara,rešenje kvara na vašem uređaju NE MORA da bude isti kao u opisu jer ne mogu se opisati sve moguće greške i sva rešenja za nešto ipak treba imati znanja i iskustva jer inače zašto bi i postojali majstori : ) : ) : ).
Tu ćete pronaći i opise kvarova na monitorima isto razvrstane kao i kod TV uređaja.Pored ostalog imate stranicu sa opisom ulaska u servis meni nekih tipova televizora gde napominjem dve stvar.Prvo ako niste sigurni nemojte ulaziti u servis meni vašeg televizora i vršiti bilo kakva podešavanja (igrati se) jer može doći do kvara uređaja i drugo neki tekstovi su "skinuti" sa interneta a nisam ih proverio u praksi tako da NE MOGU garantovati za ispravnost postupka i eventualnu štetu koju može da prouzrokuje tako da sve što radite RADITE NA LIčNU ODGOVORNOT.
I na kraju ako imate neka pitanja predloge i savete slobodno pišite   
NAPOMENA:Na e-mail BEZ subjekta NE ODGOVARAM



http://tvservis.tripod.com